Bu gün futbol üzrə Azərbaycan çempionatında (Premyer Liqa) 2025/2026-cı illər mövsümünün 21-ci turunun növbəti oyunları keçirilib.
Arena.az xəbər verir ki, turun sonuncu oyununda lider “Sabah” “Kəpəz”lə üz-üzə gəlib.
Masazırda baş tutmuş görüşü Əliyar Ağayev idarə edib. Qarşılaşmanın taleyini bir qol həll edib. Meydan sahibləri son dəqiqələrdə gələn qolla növbəti qələbəni rəsmiləşdiriblər.
Xatırladaq ki, 21-ci turun “Neftçi” – “Qarabağ” matçı təxirə salınıb.
“Sabah” – “Kəpəz” 1:0
Qol: Kahim Parris, 88.
Hakimlər: Əliyar Ağayev, Zeynal Zeynalov, Akif Əmirəli, Emin Əliyev.
VAR: Əli Əliyev.
AVAR: Kamran Bayramov.
Hakim-inspektor: Rəhim Həsənov.
AFFA nümayəndəsi: Kifayət Mustafayeva.
“Masazır Arena”, 17:00.
Sabah: 92. Stas Pokatilov (k), 10. Aleksey İsayev, 5. Rəhman Daşdəmirov, 9. Xəyal Əliyev, 21. Velko Simiç, 40. İqor Noqeyra, 80. Akim Zedadka, 70. Jesse Sekidika, 27. Timoteuş Puxaç, 13. İvan Lepinitsa, 19. Aaron Maluda.
Ehtiyat oyunçular: 55. Nicat Mehbalıyev, 94. Rəvan Mirzəmmədov, 17. Tellur Mütəllimov, 2. Amin Seydiyev, 6. Abdulla Xaybullayev, 89. Cəfər Muxtarov, 20. Coy Lens Mikels, 11. Kahim Parris, 7. Umarali Rahmonaliyev, 83. Stefen Ende.
Baş məşqçi: Valdas Dambrauskas.
Kəpəz: 33. Yusif İmanov, 7. Ehtiram Şahverdiyev, 5. Rauf Hüseynli, 88. Şakir Seyidov, 9. Luis Paçu, 29. Dioqo Verdaska (k), 24. Olavale Onanuqa, 12. Mahamadu Ba, 14. Adama Fofana, 4. Mate Abuladze, 10. Ryonosuke Ohori.
Ehtiyat oyunçular: 22. Məmməd Hüseynov, 81. Elgün Bayramov, 99. Əli Səmədov, 77. Fərid Nəbiyev, 17. Ümid Səmədov, 20. Elcan Əbilov, 23. Fərid Kələntərov, 66. Arzu Atakişiyev, 21. Sadiq Şəfiyev, 30. Ruslan Quliyev.
Baş məşqçi: Azər Bağırov.