Bakıda istedadlı şagirdlər üçün eksternat imtahanlarının nəticələri açıqlanıb
İstedadlı təhsilalanlar üçün eksternat imtahanın nəticələriaçıqlanıb.
Trend xəbərverir ki, bu barədə Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsi məlumatyayıb.
Bildirilir ki, eksternat qaydasında Bakı şəhəri üzrə keçirilənimtahanların nəticələrinə əsasən, ibtidai təhsil səviyyəsi üzrə 1və tam orta təhsil səviyyəsi üzrə 1 şagird olmaqla, ümumilikdə 2şagird uğur əldə edib. Müsabiqədən uğurla keçən şagirdlər müvafiqolaraq cari tədris ilinin ikinci yarım ilindən etibarən bir sinifyuxarı sinifdə təhsillərini davam etdirmək imkanıqazanıblar.İstedadlı təhsilalanlar üçün eksternat imtahanınnəticələri açıqlanıb
Ümumi təhsilin hər hansı səviyyəsini vaхtından əvvəl bitirməkistəyən istedadlı təhsilalanlar üçün eksternat qaydasında keçirilənimtahanların nəticələri bəlli olub.
Eksternat qaydasında Bakı şəhəri üzrə keçirilən imtahanlarınnəticələrinə əsasən, ibtidai təhsil səviyyəsi üzrə 1 və tam ortatəhsil səviyyəsi üzrə 1 şagird olmaqla, ümumilikdə 2 şagird uğurəldə edib. Müsabiqədən uğurla keçən şagirdlər müvafiq olaraq caritədris ilinin ikinci yarım ilindən etibarən bir sinif yuxarısinifdə təhsillərini davam etdirmək imkanı qazanıblar.