Bakıda “Özbəkistan – Azərbaycan: müttəfiqlik qarşılıqlı fəaliyyətinin arxitekturası” mövzusunda dəyirmi masa keçirilir
Bakıda “Özbəkistan – Azərbaycan: müttəfiqlik qarşılıqlıfəaliyyətinin arxitekturası” mövzusunda dəyirmi masa keçirilir.
Trend xəbər verirki, hər iki ölkədən olan politoloqların və ekspertlərin iştiraketdiyi tədbir Özbəkistanın Azərbaycandakı səfirliyi tərəfindəntəşkil olunub.
Tədbirdə açılış nitqi ilə çıxış edən Özbəkistan Respublikasınınölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Bahrom Aşrafxanovqonaqları salamlayıb və bütün səviyyələrdə iki ölkə arasında sıxəlaqələrin qurulduğunu diqqətə çatdırıb .
“Yüksək səviyyəli qarşılıqlı fəaliyyət, o cümlədən parlamentlərvə parlamentlərarası qruplar arasında əməkdaşlıq fəal şəkildəinkişaf edir”, – deyə diplomat qeyd edib.
B.Aşrafxanovun sözlərinə görə, iki dövlətin beyin mərkəzləriarasında əlaqələrin genişləndirilməsi strateji tərəfdaşlığa əlavəmüstəqil ölçü qazandıra bilər.
“Biz birgə tədqiqatların aparılması, ekspert mübadiləsi vəmüntəzəm görüşlərin təşkili yolu ilə belə qarşılıqlı fəaliyyətininstitusionallaşdırılmasında maraqlıyıq”, – deyə o əlavə edib.