“Qarabağ”ın oyununa görə metroda iş vaxtı uzadılır
Sabah UEFA Çempionlar Liqası çərçivəsində “Qarabağ” və İngiltərənin “Nyukasl” klubları arasıda keçiriləcək qarşılaşma ilə əlaqədar metronun iş vaxtı 1 saat uzadılacaq.
Busaat.az xəbər verir ki, bu barədə “Bakı Metropoliteni” QSC məlumat yayıb.
Bildirilib ki, Azərbaycan Futbol Federasiyaları Assosiasiyasının müraciəti (AFFA) və “Bakı Metropoliteni” QSC-nin paytaxtda təşkil edilən kütləvi tədbirlər planına uyğun olaraq, fevralın 18-dən 19-na keçən gecə bütün stansiyalar saat 01:00-a qədər sərnişinlərin girişinə açıq olacaq.
Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionunun yaxınlığında yerləşən “Gənclik” stansiyasında bir sıra tədbirlər görüləcək. Gücləndirilmiş iş rejimi tətbiq olunmaqla, əlavə işçi qüvvəsi ayrılacaq.
Zərurət yaranarsa, xəttə buraxılmaq üçün ehtiyat qatarlar hazır saxlanılacaq. Qatarların hərəkətinə xüsusi qrafik müəyyən edilsə də, ümumilikdə payız-qış üzrə hərəkət cədvəli qüvvədə saxlanılacaq. “Nərimanov” və “28 May” stansiyalarında da nəzarət mexanizmləri gücləndiriləcək.
Qeyd edək ki, “Qarabağ” və “Nyukasl” arasındakı ilk görüş fevralın 18-də, saat 21:45-də Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionunda start götürəcək. Cavab qarşılaşması isə fevralın 24-də İngiltərədə, “Sent-Ceyms Park” stadionunda keçiriləcək.