“Qəbələ” – “Sabah” 0:1 – Video – ARENA.AZ
Azərbaycan Premyer Liqasının 20-ci turunun “Qəbələ” – “Sabah” matçı meydan sahiblərinin 0:1 hesablı məğlubiyyəti ilə başa çatdı.
Arena.az Qəbələdə baş tutmuş bu matçın yekun protokolunu və icmalını təqdim edir.
“Qəbələ” – “Sabah” 0:1
Qol: Xəyal Əliyev, 54.
Sarı vərəqələr: Sambu Sissoko, 82 (qeyri-idman hərəkəti) – Jesse Sekidika, 90+5 (oyunun bərpasının ləngidilməsi).
Rəsmi şəxsə göstərilən sarı vərəqə: George Çixradze, 90+3 (hakimin qərarına etiraz).
Artırılan vaxt: Birinci hissədə yoxdur, ikinci hissədə 5 dəq.
Saat 17:00. Qəbələ şəhər stadionu, 1000 tamaşaçı.
Baş hakim: Rauf Cabbarov.
Baş hakimin köməkçiləri: Eyyub İbrahimov, Şirmamed Mamedov.
Dördüncü hakim: Rəşad Əhmədov.
VAR: Kamranbəy Rəhimov.
AVAR: Elvin Bayramov.
Qəbələ: 93. Rza Cəfərov, 28. Murad Musayev (k) (70. Paulo Kimbila, 82), 66. Nuğay Rəşidov (7. Turan Manafov, 61), 10. Şahin Şahniyarov (8. Sambu Sissoko, 61), 27. Eşqin Əhmədov (13. Nicat Əliyev, 61), 24. İsmael Akinade, 33. Seydina Keyta, 6. Xayme Syerra, 16. İsaak Amoa, 14. Domi Massumu (12. İbrahim Sanqare, 82), 30. Prins Ovusu.
Ehtiyat oyunçular: 1. Səlahət Ağayev, 11. Asif Məmmədov, 22. Fərid İsgəndərov, 74. Süleyman Damadayev, 21. Ziya Şəkərxanov, 50. Adriel Ba Lua, 3. Eduardo Kunde.
Məşqçi: George Çixradze.
Sabah: 92. Stas Pokatilov (k), 46. Aleksey İsayev (22. Zinedin Uld Xaled, 80), 9. Xəyal Əliyev (83. Stefen Ende, 80), 21. Velko Simiç, 40. İqor Noqeyra, 80. Akim Zedadka, 3. Stiv Solvet, 27. Timoteuş Puxaç, 13. İvan Lepinitsa, 7. Umarali Rahmonaliyev, 19. Aaron Maluda (70. Jesse Sekidika, 90+2).
Ehtiyat oyunçular: 55. Nicat Mehbalıyev, 94. Rəvan Mirzəmmədov, 17. Tellur Mütəllimov, 2. Amin Seydiyev, 5. Rəhman Daşdəmirov, 6. Abdulla Xaybullayev, 89. Cəfər Muxtarov, 11. Kahim Parris.