Xəbər verdiyimiz kimi, ötən gün Bakı-Quba-Rusiya Federasiyasıilə dövlət sərhədi ödənişli yeni avtomobil yolunun açılışıolub.
Trend İlk ödənişli yolumuzdan fotoları təqdim edir:
Qeyd edək ki, ötən gün Prezident İlham Əliyev yeni yolunaçılışında iştirak edib.
Onu da qeyd edək ki, Tarif Şurasının qərarı ilə Bakı-Quba-RusiyaFederasiyası ilə dövlət sərhədi avtomobil yolunun H.Z.Tağıyevqəsəbəsindən başlayaraq tikilən yeni avtomobil yolu üçün gediştarifləri ƏDV ilə birgə minik avtomobilləri və kütləsi 3,5 tonaqədər olan yük avtonəqliyyat vasitələri üzrə 1 km üçün 9,3 qəpik(bütün yol üçün 12 manat) müəyyən edilib.
Kütləsi 3,5 tondan yuxarı olan yük avtonəqliyyat vasitələri vədigər maşın-mexanizmlər üçün tarif isə 1 km üçün 11,6 qəpik (bütünyol üzrə təxminən 15 manat) təşkil edəcək.
Avtobuslar üzrə isə bu yolun 1 km-i üçün tarif 7,8 qəpiksəviyyəsində (bütün yol üçün 10 manat) müəyyənləşdirilib. Qoşquluvə yarımqoşqulu nəqliyyat vasitələri, o cümlədən 3-4 oxlu və yaTIR-ların ödənişli yoldan istifadəsi üçün qiymət 1 km-ə 19,4qəpikdir (bütün yol üçün 25 manat).