Antimilli qüvvələr heç vaxt öz istəklərinə nail ola bilməyəcəklər!
Azərbaycan dövlətinin və xalqının milli maraqlarına qarşı yönəlmiş hər hansı bir xəyanət cəhdi qətiyyətlə pislənilməlidir. Xarici xüsusi xidmət orqanlarının təsiri altına düşərək, maddi maraqlar naminə öz vətənini, xalqını və dövlətini satan şəxsləri azərbaycanlı adlandırmaq yolverilməzdir. Bu cür fərdlər Azərbaycanın düşmənləri olaraq qəbul edilməli və onların antimilli fəaliyyətləri ifşa edilməlidir.Azərbaycanın qanuni siyasi hakimiyyətini təhqir etməklə öz çirkin məqsədlərinə nail olmağa çalışan bu antimilli qüvvələr unudurlar ki, Azərbaycan hakimiyyəti, Cənab Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə, Azərbaycan Xalqına arxalanır və öz siyasətində xalqımızın sarsılmaz iradəsini ifadə edir. Bu möhkəm təməl üzərində qurulan dövlətçilik prinsipləri hər hansı bir daxili və ya xarici təzyiqə qarşı davamlıdır.
Xarici ölkələrin xüsusi xidmət orqanlarının alətinə çevrilmiş, Mehman Hüseynov, Emin Hüseynov qardaşları və onların timsalında bütün anti-azərbaycan, antimilli qüvvələr hər vəchlə Prezidentimizi, Birinci Vitse-Prezidentimizi və xalqımızı dünya ictimaiyyəti qarşısında pis vəziyyətə salmağa, nüfuzdan salmağa çalışsalar da, bu cəhdləri heç bir nəticə verməyib və verməyəcəkdir. Azərbaycanın beynəlxalq arenadakı mövqeyi möhkəmdir və bu cür təxribatlar onun imicinə xələl gətirə bilməz.
Prezident İlham Əliyev və Birinci Vitse-Prezident Mehriban Əliyeva xarici ölkələrdə rəsmi səfərlərdə olarkən, onlara ünvanlanan təxribatçı suallar vasitəsilə Azərbaycanda demokratiyanın boğulduğu, xalqın avtoritar rejim tərəfindən idarə edildiyi görüntüsünü yaratmağa çalışan anti-azərbaycan kampaniyası aparan qüvvələr, aldıqları qısa, lakonik və hərtərəfli cavablar ilə ifşa edilmişlər. Bu cavablar həmin qüvvələrin əsl niyyətlərini və qərəzli mövqelərini bütün dünyaya nümayiş etdirmişdir.Müxtəlif üsullarla ölkədən qaçıb xarici dövlətlərin xüsusi xidmət orqanlarına yaltaqlıq edənlərin əsl niyyətləri bütün dünya tərəfindən aydın şəkildə görülmüşdür. Azərbaycanda olarkən qadın paltarında səfirliklərdə gizlənərək ölkəni tərk edənlər bu gün Azərbaycanın qanuni hakimiyyətinə öz aləmlərində "dərs verməyə" çalışırlar. Bu cəhdlər onların hansı səviyyədə olduqlarını, xainliklərini və milli dəyərlərə qarşı hörmətsizliklərini bir daha ortaya qoyur. Azərbaycan xalqı bu cür xəyanətkarları heç vaxt bağışlamayacaq və onların fəaliyyətləri hər zaman ifşa olunacaqdır.