Xameneinin nümayəndəsi ŞOK: “Fahişəlik adası ilə əlaqəli şəxslərlə…”
*]:pointer-events-auto scroll-mt-(--header-height)" dir="auto" tabindex="-1" data-turn-id="54d18b75-bcab-4a1c-a92f-11e686cad328" data-testid="conversation-turn-49" data-scroll-anchor="false" data-turn="user">
*]:pointer-events-auto scroll-mt-[calc(var(--header-height)+min(200px,max(70px,20svh)))]" dir="auto" tabindex="-1" data-turn-id="request-WEB:6c9629f3-9f4e-4b2f-9fac-f5c359a0d506-24" data-testid="conversation-turn-50" data-scroll-anchor="true" data-turn="assistant">
İranın ali dini lideri Əli Xameneinin nümayəndəsi sərt bəyanatla çıxış edib.
KONKRET.az xəbər verir ki, ali liderin nümayəndəsi Əhməd Ələmolhoda Məşhəd şəhərində cümə xütbəsi zamanı danışıqlarla bağlı kəskin fikirlər səsləndirib.
O bildirib ki, “korrupsiya fəaliyyəti fahişəliyi xatırladan şəxslərlə danışıqlara getmək və onlarla əl sıxmaq qəbuledilməzdir”. Ələmolhoda “fahişəlik adası” ifadəsini işlədərək bu cür qüvvələrlə hər hansı təmasın yolverilməz olduğunu vurğulayıb.
Qeyd edək ki, Əhməd Ələmolhoda İranın ali dini rəhbərinin nümayəndəsi kimi çıxış edir və onun bəyanatları ölkənin siyasi-dini mövqeyini əks etdirən açıqlamalar kimi qiymətləndirilir.