Zaxarova: İrəvan bunu unutmasın
BAKI, 18 fevral. TELEQRAF
Rusiyada “Ermənistan Dəmir Yolları”nın idarəçiliyinin başqa bir ölkəyə verilməsi ehtimalını qəribə və az ehtimallı hesab edirlər”.
Teleqraf xəbər verir ki, bunu Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin rəsmi nümayəndəsi Mariya Zaxarova deyib.
O bildirib ki, Rusiya regionda bütün nəqliyyat-kommunikasiya xətlərinin açılmasının ardıcıl tərəfdarıdır. Onun sözlərinə görə, “Ermənistan Dəmir Yolları” artıq təxminən 20 ildir “Cənubi Qafqaz Dəmir Yolu”nun idarəçiliyi altındadır və konsessiya sazişinin şərtlərini sabit şəkildə yerinə yetirir.
“Bu qurum təkcə konsessiya müqaviləsinin şərtlərini ardıcıl şəkildə icra etməyib, həm də infrastruktur və digər istiqamətlər üzrə əhəmiyyətli vəsaitlər yatırıb, çoxsaylı iş yerləri yaradıb, bu investisiyalar hələ də geri ödənilməyib. Bu, İrəvanın unutduğu məqamdır”, - Zaxarova vurğulayıb.
O əlavə edib ki, Rusiya operatorları Ermənistanı rəqabət üstünlüklərindən məhrum etmir, əksinə, bu üstünlüklərin formalaşmasına töhfə verirlər.