Jurnalistlər minatəmizləmə işləri ilə tanış oldu (FOTO)
Media nümayəndələri Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) XüsusiRiskli Xilasetmə Xidmətinin mina əleyhinə Xüsusi təyinatlı alayınınAğdamda minalı ərazilərdə apardığı mina təmizləmə işləri ilə tanışolub.
Trend-inxəbərinə görə, FHN-in Xüsusi Riskli Xilasetmə XidmətininPirotexniki və İstehkam Şöbəsinin rəisi Ələkbər Ələkbərovjurnalistlərə açqlamasında bildirib ki, təmizləmə işləri keçmişqoşunların qarşıdurma xəttinin yaxınlığında aparılır.
"İşğaldan azad edilən ərazilərdə aparılan genişmiqyaslı bərpa vəyenidənqurma işləri ilə yanaşı, minatəmizləmə fəaliyyəti də sürətlədavam etdirilməkdədir. Bu prosesdə digər dövlət orqanları iləyanaşı FHN-in Xüsusi Riskli Xilasetmə Xidmətinin mina əleyhinəXüsusi təyinatlı alayının da qüvvə və vasitələri fəal şəkildəiştirak edir. Tapşırıqların icrasına cəlb edilən şəxsi heyətbeynəlxalq səviyyəli təlimlərdə edərək müvafiq qaydada sertifikatlatəmin ediliblər. Həm kinoloji xidmətin kineloq təlimatları eynizamanda minaaxtaran itlərlə Xüsusi təlimlərə cəlb edildikdən sonra,müvafiq sertifikatlara təmin ediliblər", - deyə şöbə rəisibildirib.
Ə. Ələkbərov onu da qeyd edib ki, Qarabağa səfər edən və ərazidəçalışan vətəndaşlar icazə olmayan və marşrutdan kənar ərazilərdəhərəkət etməsinlər.