Hakim “Gürcü Arzusu – Demokratik Gürcüstan” partiyası CinayətMəcəlləsinə dəyişikliklər təqdim edib. Təklif olunan dəyişikliklərəəsasən, dövlət hakimiyyəti orqanlarına sistemli şəkildəitaətsizliyə çağırış üç ilədək azadlıqdan məhrumetmə iləcəzalandırılacaq.
Trend xarici KİV-əistinadən xəbər verir ki, Cinayət Məcəlləsinə düzəlişləri Gürcüstanparlamentinin hüquq komitəsinin sədri Arçil Qorduladze təqdimedib.
Qorduladze parlamentin hüquq komitəsinin iclasında “Qrantlarhaqqında” qanun layihəsini ikinci oxunuşda təqdim edib. Həmin qanunlayihəsinə əsasən, Gürcüstanda iğtişaşların maliyyələşdirilməsinindolayı yollarının qarşısı alınacaq.
“Əfsuslar olsun ki, reallıq belədir ki, Konstitusiyanı,konstitusiya quruluşunu sistemli şəkildə tanımayan şəxslərmövcuddur. Onlar öz hərəkətləri ilə faktiki olaraq Gürcüstanınsuverenliyinə təhlükə yaradırlar. Eyni zamanda, Gürcüstandaqərarların gürcü xalqı tərəfindən qəbul edilməsi ilə bağlıdemokratiyanın ən mühüm prinsipini də tanımırlar”, – Qorduladzeiclasda bildirib.