AFFA bəzi klub və futbolçuları cəzalandırıb
Mia.az saytından alınan məlumata görə, ain.az bildirir.
AFFA İntizam Komitəsi bəzi kluub və futbolçuları cəzalandırıb.
Mia.az xəbər verir ki, bu barədə AFFA İntizam Komitəsi qərar çıxarıb.
14 fevral 2026-cı il tarixində Misli Premyer Liqasında XX turun "İmişli" – "Qarabağ" oyununun 83-cü dəqiqəsində "İmişli" komandasının 9 nömrəli futbolçusu Dioqo Almeyda hakimin qərarına etiraz etdiyinə görə ikinci sarıdan qırmızı vərəqə aldığı üçün 1 oyun oyuna buraxılmasın, "İmişli" komandası 2500 manat cərimə edilsin (maddə 51.2);
14 fevral 2026-cı il tarixində Misli Premyer Liqasında XX turun "İmişli" – "Qarabağ" oyunundan əvvəl, fasilədə, matç bitdikdən sonra meydançaya kənar şəxslər daxil olduğuna görə "İmişli" komandası 2500 manat cərimə edilsin (maddə 86.3);
14 fevral 2026-cı il tarixində Misli Premyer Liqasında XX turun "İmişli" – "Qarabağ" oyununun 72-ci dəqiqəsində "Qarabağ" komandasının 20 nömrəli futbolçusu Kadi Borqes ciddi qayda pozuntusuna görə birbaşa qırmızı vərəqə aldığı üçün 2 oyun oyuna buraxılmasın, "Qarabağ" komandası 1000 manat cərimə edilsin (maddə 44.1);
14 fevral 2026-cı il tarixində Misli Premyer Liqasında XX turun "İmişli" – "Qarabağ" oyununun 90+5-ci dəqiqəsində "Qarabağ" komandasının azarkeşləri tərəfindən pirotexniki vasitədən istifadə edildiyinə və bu hal cari mövsümdə 3-cü dəfə təkrarlandığına görə "Qarabağ" komandası 6000 manat cərimə edilsin (maddə 86.3);