Ermənistanın Baş naziri Nikol Paşinyan və Anna Akobyan münasibətlərini qeydiyyata alıblar və artıq rəsmi olaraq ər-arvaddırlar.
Missiya.Az "Sputniknews"a istinadən xəbər verir ki, Akopyan bu barədə özünün Facebook səhifəsində yazıb.
"Əziz həmvətənlərim, sizə bildirmək istəyirəm ki, Baş nazir Nikol Paşinyanla "vətəndaş nikahım məsələsi" həll olunub. Hər kəsdən bu məsələ ilə bağlı diqqətli və nəzakətli olmağı xahiş edirəm. Təşəkkür edirəm", - deyə o yazıb.
Cütlük heç vaxt vətəndaşlıq vəziyyəti aktlarının qeydiyyatı şöbəsində qeydiyyata alınmadığı və ya kilsədə evlənmədiyi üçün, Paşinyanın ənənəvi dəyərlərə sadiq qalması barədə danışdıqları fonda əleyhdarları onları tez-tez buna görə tənqid edirdilər. Lakin Ermənistan cəmiyyətində "vətəndaş nikahı" (Hakobyanın yazdığı kimi) vətəndaş nikah möhürü deyil, sadəcə birgə yaşamaq deməkdir.Ermənistan Baş nazirinin özü həyat yoldaşının xəbərləri ilə bağlı heç bir şərh verməyib.
Qeyd edək ki, Nikol Paşinyan və Anna Akopyan 30 ildən çoxdur ki, birlikdədirlər. Onlar İrəvan Dövlət Universitetində oxuyarkən tanış olublar. Heç vaxt evlənməsələr də, Paşinyan və Akopyanın dörd övladı var.