Elektron pul təşkilatı nizamnamə kapitalını 2 dəfədən çox artırdı
"Guavapay" MMC nizamnamə kapitalını irimiqyaslı şəkildə artırıb.
Məlumata görə, şirkət nizamnamə kapitalını 2 dəfədən çox və ya 102,5% artıraraq 1 milyon 812 min manata çatdırıb.
Qeyd edək ki, Azərbaycan əsilli iş adamları tərəfindən Böyük Britaniyada təsis edilən onlayn ödəniş şirkəti “Guavapay Limited” ölkəmizdə fəaliyyət üçün lisenziyanı ötən ilin aprel ayında alıb.
Şirkət Bakı şəhəri Nərimanov rayonu, Əhməd Rəcəbli, ev 232 ünvanında təsis edilib. Onun direktoru Fəxri Qasımov Məmmədəli oğludur.
“Guavapay” 2017-ci ildə Böyük Britaniyada təsis edilib. Şirkət təsis edilərkən onun səsvermə hüququ olan payı Türkiyə vətəndaşı Ülviyyə Nəsibova adlı şəxsə, 2018-ci ildən 2023-cü ilin sonuna qədər isə həmin pay Orxan Nəsibova ötürülüb. Sonradan şirkətin payı Nəsibovun səhmdarı olduğu “Tainotech Holding Limited”ə ötürülüb.
© "Yurd Media"
Guavapay MMC Guavapay Limited Tainotech Holding Limited nizamnamə kapitalının artırılması 1025 faiz artım 1 milyon 812 min manat kapital maliyyə dayanıqlığı fintech sektoru Azərbaycan elektron pul təşkilatı onlayn ödəniş platforması lisenziya 2025 aprel Bakı Nərimanov rayonu Əhməd Rəcəbli 232 Fəxri Qasımov Məmmədəli oğlu Ülviyyə Nəsibova Orxan Nəsibov korporativ struktur dəyişikliyi səhmdar dəyişiklikləri Böyük Britaniyada təsis 2017 xarici investisiyalı şirkət rəqəmsal ödəniş xidmətləri elektron kommersiya infrastrukturu maliyyə texnologiyaları bazarı kapital adekvatlığı biznesin genişlənməsi investisiya cəlbi yerli fintech bazarı qeyri-nağd ödənişlər Azərbaycan maliyyə sektoru şirkət xəbərləri biznes və maliyyə AzVak iş elanları