Geniş beynəlxalq əməkdaşlıq və proaktiv könüllülərin iştirakı sülh təşəbbüslərinə yeni təkan verir - Cared Kuşner
Geniş beynəlxalq əməkdaşlıq və proaktiv könüllülərin iştirakısülh təşəbbüslərinə yeni təkan verir.
Trend-inməlumatına görə, bunu Cared Kuşner Sülh Şurasının Vaşinqtondakeçirilən ilk iclasında deyib.
Kuşner təşəbbüs üzərində işləyən komandaya təşəkkür edərək,iştirakçıların çoxunun könüllü olduğunu və şəxsi mənfəətgüdmədiyini vurğulayıb.
"Bu insanların çoxu könüllüdür. Onlar bunu şəxsi mənfəət üçünetmirlər. Onlar bunu həqiqətən də övladları və nəvələri üçünedirlər, çünki dünyanı görmək istəyirlər", - o bildirib.
O, dinlərarası və beynəlxalq əməkdaşlığın vacibliyinivurğulayıb.
"Əgər yəhudilər və müsəlmanlar, israillilər və fələstinliləramerikalılar, britaniyalılar, bolqarlar və dünyanın hər yerindənolan insanlarla birlikdə çalışsalar, onda biz ortaq bir məqsəd -sülh və birlik ətrafında birləşə bilərik. Və biz də məhz bunuetdik", - Kuşner qeyd edib.
Kuşnerin sözlərinə görə, təşəbbüs artıq əhəmiyyətli maliyyədəstəyi alıb.
"Bu günə qədər, Prezidentin əhəmiyyətli öhdəliyi olmadan belə, 7milyard dollardan çox vəsait əldə etmişik", - deyə o qeyd edib vəəlavə edib ki, hazırda əsas vəzifə effektiv tətbiqdir.
Sonda o, təşəbbüsə erkən qoşulan ölkələrə təşəkkür etdi vəonları müsbət dəyişikliklərin mümkünlüyünə inanan tərəfdaşlaradlandırdı.
"Mən bunu gələcəyin fərqli ola biləcəyinə həqiqətən inanan vənüfuzlarını, resurslarını, vaxtlarını və ideyalarını birləşdirməyəhazır olan ölkələr qrupu kimi görürəm", - o bildirib.