Paşinyana xəbərdarlıq: “Bir gecədə sıradan çıxa bilər”
Ermənistan hakimiyyətinin respublikanın dəmir yollarının idarə olunmasında Rusiyanı əvəz etmək istəyi pis düşünülmüş bir qərardır.
"Yeni Sabah" TASS-a istinadla xəbər verir ki, bunu Rusiya Təhlükəsizlik Şurasının katibi Sergey Şoyqu bildirib.
Onun sözlərinə görə, belə bir addımdan sonra mövcud sistem "bir gecədə sıradan çıxa" bilər:
"Digər ölkələrin dəmir yollarının idarə olunmasındakı səriştəsini qiymətləndirməyəcəyəm, amma əminliklə deyə bilərəm ki, Ermənistanda uzun müddətdir ki, ən çətin şərtlərdən uzaqda effektiv şəkildə fəaliyyət göstərən Rusiya dəmir yolu daşıyıcısını tamamilə əvəz edə biləcək başqa bir şirkətin olması ehtimalı azdır".
"Bu yaxınlarda Ermənistanın nüvə məsələləri üzrə ABŞ ilə əməkdaşlıq planları ilə bağlı vəziyyəti şərh etdim. Beləliklə, diplomatik dillə desək, pis düşünülmüş qərarlar sıravi Ermənistan vətəndaşlarının ödəməli olduğu oxşar təhlükəli təcrübələrə səbəb olmazmı? Təxminən iyirmi il ərzində qurulan sistem bir gecədə sadəcə çökə bilər. Təbii ki, heç bir "dost ölkə" buna görə məsuliyyət daşımayacaq."Ümid edirəm ki, vacib qərarlar qəbul edərkən Ermənistan rəhbərliyi yalnız vətəndaşlarının maraqlarını rəhbər tutacaq", - deyə Şoqyu o qeyd edib.