Sabah 42 kənddə qaz olmayacaq
Sabah Şəmkirin 42 kəndinin qaz təchizatında fasiləyaranacaq.
Trend xəbərverir ki, bu barədə “Azəriqaz” İB məlumat yayıb.
Bildirilir ki, Şəmkir RQİİ-nin Gədəbəy XS-nin Gədəbəy AQPS-dənqidalanan Novasaratofka, Şınıq kəndini təbii qazla təmin edən ortatəzyiqli daşıyıcı d 325 mm-lik yer altı qaz xəttində aşkar olunmuşqaz sızmalarının aradan qaldırılması və korroziyaya uğramışhissənin yeni xətlə əvəz olunacaq.
Bu səbəbdən 18.02.2026-cı il tarixdən saat 09:00-dan işlər başaçatanadək Söyüdlü , Gər-Gər , Sarıköynək, Qurudərə, Nağılar,Alnabad ,Böyükqaramurad , İnəkboğan ,Arqıran,Əlismayıl, Qasımlı,Köhnəqışlaq, Qaraməmmədli,Qaravəllər, Novosaratovqa , Düzrəsullu ,Şınıx ,Göyəlli , Göyəmli , Çayrəsullu, Bəydəmirli,Turşsu , Hacılar, Sonalar, Əyridərə, Məmmədcəfərli, Arabacı, Zamanlı ,Mormor,Fərzalı, İsalı, Cücanlı, Dördlər, Mutudərə, Çiçəkli, Çobankənd,Şahdağı , Novoivanovqa , Calburun, Caldaş, Miskinli, Səbətkecməz,Parakənd ,kəndlərinin ( 42 kənd təqribən 10000 abanent ) qaztəchizatının daxildən dayandırılması planlaşdırılacaqdır.