23 hərbi qulluqçu cəzadan azad edilib
Naxçıvan Muxtar Respublikasında 2025-ci il ərzində amnistiyaaktının icrası çərçivəsində müvafiq dövlət qurumları tərəfindənkompleks və əlaqələndirilmiş tədbirlər həyata keçirilib.
Trend-inməlumatına görə, muxtar respublikada təhqiqat və istintaqorqanları, məhkəmələr, icra məmurları, hərbi hissə komandanlıqlarıvə cəzaçəkmə müəssisələri tərəfindən ümumilikdə 254nəfərə amnistiya tətbiq edilib.
Amnistiya qərarına əsasən, 2025-ci il ərzində Naxçıvan MuxtarRespublikasında cəzaçəkmə müəssisələri tərəfindən 60məhkum, icra məmurları tərəfindən 118məhkum cəzadan azad edilib.
Həmçinin, təhqiqat və ibtidai istintaq orqanları tərəfindən11 nəfər barəsində cinayət işi üzrə icraata xitamverilib, 23 hərbi qulluqçu hərbi xidmət üzrəməhdudlaaşdırma cəzasının çəkilməmiş hissəsindən azad edilib.
Habelə, məhkəmələr tərəfindən 37 məhkum cəzadanvə cəzasının çəkilməmiş hissəsindən azad edilib, 5məhkumun isə cəzası 6 ay azaldılıb.