Qonaqpərvərlik yüksək səviyyədə idi - Ermənistanda səfərdə olan Muradov
Cənubi Qafqazda davamlı sülhün əldə olunması istiqamətində aparılan rəsmi danışıqlar fonunda, paralel olaraq xalqlararası etimadın bərpası üçün mühüm addımlar atılır. Bu addımlardan biri də bu yaxınlarda Bakı və İrəvan arasında həyata keçirilən "Sülh Körpüsü" təşəbbüsüdür. Azərbaycan nümayəndə heyətinin ilk dəfə Ermənistana quru sərhədi vasitəsilə keçərək gerçəkləşdirdiyi bu səfər regionda yeni mərhələ, səmimi dialoq və praktiki əməkdaşlıq dövrünün başlanğıcı kimi qiymətləndirilir.
Azərbaycan nümayəndə heyətinin tərkibində Ermənistana səfər edən Topçubaşov Mərkəzinin direktor müavini Murad Muradov görüşlə bağlı Teleqraf İnformasiya Agentliyinə müsahibə verib.
Publika.az müsahibəni təqdim edir:
- Bakı və İrəvan arasında "Sülh Körpüsü" təşəbbüsü çərçivəsində baş tutan son görüş barədə təəssüratlarınız necədir? ⁠Görüş zamanı əsas müzakirə mövzuları hansılar idi?
- Təəssüratım çox müsbətdir. Bu, tarixi an idi, çünki böyük nümayəndə heyəti ilk dəfə quru sərhədini keçərək səhər saatlarında Ermənistana getdi. Bu, həm bizim, həm də ümumilikdə hər kəs üçün çox önəmli məqam idi.