AFFA “Yeni Yasamal”a texniki məğlubiyyət verdi – ARENA.AZ
Bu gün AFFA İntizam Komitəsinin növbəti iclası keçirilib, Birinci Liqanın 14-cü turunun oyunları ilə bağlı qərarlar qəbul edilib.
Birinci Liqa, 14-cü tur
“Şahdağ Qusar” – “Cəbrayıl” oyununun 19-cu dəqiqəsində “Cəbrayıl”ın futbolçusu Hüseyn Hüseynov rəqibi aşkar qol imkanından məhrum etdiyinə görə birbaşa qırmızı vərəqə aldığı üçün 1 oyunluq cəza alıb. “Cəbrayıl” buna görə 300 manat cərimə edilib. Oyunun 89-cu dəqiqəsində “Cəbrayıl”ın futbolçusu Arsene Dauda ikinci sarıdan qırmızı vərəqə aldığı üçün 1 oyunluq cəza alıb. “Cəbrayıl” buna görə 150 manat cərimə ödəyəcək.
“Səbail” – “Şəfa” oyununda “Səbail”də 7 nəfər sarı vərəqə aldığı üçün sözügedən klub 210 manat cərimə edilib. “Şəfa”da 5 nəfər sarı vərəqə aldığı üçün sözügedən komanda da 210 manat cərimə edilib.
Futzal, Azərbaycan Kuboku, 1/8 final
AFFA İntizam Komitəsi futzal üzrə Azərbaycan Kubokunun 1/8 mərhələsinin oyunlarındakı qayda pozuntularına da hüquqi qiymət verib:
“Baku Fire” – “Araz Naxçıvan” oyununda “Baku Fire” komandasının oyunçusu Eldar Zeynalov rəqibi aşkar qol imkanından məhrum etdiyinə görə birbaşa qırmızı vərəqə ilə meydandan kənarlaşdırıldığı üçün 1 oyunluq cəza alıb.
U-19 – “Yeni Suraxanı” oyunu “Yeni Suraxanı” təyin olunan vaxtda meydanda olmadığına görə baş tutmadığı üçün bu komandaya 0:5 hesablı texniki məğlubiyyət verilib.